Ekologiczne worki foliowe? Poznaj technologię BioGabo!

Szukasz ekologicznych opakowań, które można wykorzystać więcej niż raz? Postaw na torebki foliowe z uszami! Wyjaśniamy, z czego produkowane są modele biodegradowalne i dlaczego warto w nie inwestować. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze opakowania i jak można je spersonalizować.

Rodzaje toreb foliowych

Jeszcze niedawno torby foliowe wielokrotnego użytku były produkowane z materiałów, które są groźne dla środowiska naturalnego i rozkładają się przez długi czas. Współcześni producenci opakowań mogą jednak wykonać produkty ekologiczne, które są praktyczne w użyciu i przyjazne dla naszej planety. Jak to możliwe? Warto dowiedzieć się więcej na ten temat i poznać różne rodzaje toreb.

Reklamówka biodegradowalna

Wyprodukowanie folii bez dodatków chemicznych jest jak najbardziej możliwe. Udowodnili to twórcy surowca BioGabo. Ten wyjątkowy materiał powstaje z tworzyw bazujących na skrobi i sacharozie. Wykonana z niego reklamówka biodegradowalna:

  • nadaje się do kompostowania i niemal w całości ulega rozpadowi,
  • wymaga mniej energii elektrycznej w procesie produkcji od odpowiedników z papieru i polietylenu,
  • jest praktyczna w użyciu i wytrzymała,
  • estetycznie wygląda i może zostać ozdobiona firmowym nadrukiem.

Warto pamiętać, że Unia Europejska wprowadziła nowe przepisy, według których przedsiębiorcy zobowiązani są do działania proekologicznego. Ekologiczna torba foliowa z rączką pozwoli uniknąć dodatkowych opłat. Ponadto będzie mile widziana przez konsumentów, którym zależy na życiu w stylu eko.

Torba z rączką

Wśród biodegradowalnych opakowań szczególne miejsce zajmują torebki foliowe z uszami. Mają dużą pojemność i solidne uchwyty. Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na wytłoczenie różnych wzorów. Nadruk ma wysoką jakość i przyciąga uwagę klientów. Logo marki na opakowaniu to świetny sposób na promocję firmy. Tego produktu można używać wiele razy, nie tylko do przenoszenia towarów z jednego sklepu. Można zamówić go w korzystnej cenie.

Torba market

Inną ciekawą propozycją są modele typu market. Wyglądają jak klasyczna reklamówka  z nadrukiem, ale wykonane są z ekologicznych tworzyw. Są odporne na rozerwanie i doskonale znoszą ciężar umieszczonych wewnątrz towarów. Można zamówić je w różnych wymiarach. Zakładki dolne wykonywane są na indywidualne życzenie klienta. Na materiał można nanieść grafikę według własnego pomysłu. Sprawdzają się jako torby foliowe wielokrotnego użytku i dostępne są w korzystnej cenie.

Koszulki foliowe

Większość konsumentów doskonale zna opakowania kasowe, które należą do najpopularniejszych produktów na rynku. Na szczęście da się je wykonać z biodegradowalnych materiałów. Wytrzymałe torebki foliowe ze skrobi i sacharozy nie pękają pod wpływem ciężaru przenoszonych w nich przedmiotów i można korzystać z nich częściej niż raz. Nadają się procesu recyklingu i po zmieleniu stają się częścią nowych folii. Podobnie jak w wyżej opisanych modelach, można nanieść na nie spersonalizowany nadruk.

Torby foliowe wielokrotnego użytku — jakie wybrać?

Czym kierować się przy wyborze opakowania? Trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, warto przemyśleć, jaki rodzaj towarów będzie w nim przechowywany. Na tej podstawie można wybrać na przykład rozmiar produktu oraz określić, czy będą konieczne dodatkowe zakładki i wzmocnienia folii. Każda branża potrzebuje nieco innych rozwiązań. Po drugie, trzeba zwrócić uwagę na wygląd materiału. Dobrym pomysłem jest zaprojektowanie kreatywnego nadruku, by torba foliowa z rączką wyróżniła się wśród produktów konkurencyjnych marek i przyciągnęła uwagę konsumentów.

Niewątpliwie najlepiej zdecydować się na produkty biodegradowalne, które są produkowane zgodnie z normami Unii Europejskiej i nadają się do recyklingu. W ten sposób można zadbać nie tylko o środowisko, ale także o wizerunek swojej marki.

Ekologiczne reklamówki

Chcesz zamówić biodegradowalne reklamówki? Wybierz modele z solidnymi uchwytami i wzmacniającymi zakładkami! Potrzebujesz pomocy przy zakupie? Skontaktuj się z nami. Podpowiemy, jak wybrać odpowiednie opakowanie i wycenimy koszt produkcji toreb.