foliowe taśmy ostrzegawcze

Wytwarzana przez firmę Gabo taśma ostrzegawcza to solidny produkt, który dostarczamy w wielu wariantach do wyboru. Wykonujemy go z wysokiej jakości tworzyw sztucznych oraz w wersji eko – z materiału biodegradowalnego. Nasi klienci to zarówno prywatne przedsiębiorstwa, jak i organy państwowe. Dowiedz się, jakie rodzaje taśm są dostępne w bieżącej ofercie i poznaj wszystkie ich zastosowania.

Zastosowanie taśm ostrzegawczych

Jak sama nazwa wskazuje, taśma ostrzegawcza służy do oznaczania miejsc niebezpiecznych lub takich, do których osoby postronne nie powinny się zbliżać z określonych powodów. Jej zastosowanie często wynika z przepisów BHP.

Zazwyczaj wykorzystuje się ją do:

  • oznaczania wysokich progów, niebezpiecznych krawędzi i przejść, prac na wysokościach itp.,
  • wyznaczania ciągów komunikacyjnych,
  • odgradzania terenu – np. w miejscu interwencji Policji czy Straży Pożarnej,
  • wyznaczania terenu odbywającej się imprezy masowej – np. festynu, koncertu czy maratonu,
  • oznaczania miejsc prowadzenia prac w przestrzeni publicznej – np. podczas wykonywania robót drogowych.

Znakowanie miejsc za pomocą taśm jest bardzo praktyczne. To materiał tani, a jednocześnie trwały i niezwykle łatwy w użyciu. Można go szybko rozwinąć i zwinąć.

Taśmy ostrzegawcze – dostępne rodzaje

W Gabo produkujemy wszelkiego rodzaju taśmy ostrzegawcze, a więc w dowolnej kolorystyce. Na życzenie także z nadrukiem. W zależności od potrzeb, możemy dostarczyć taśmę o określonej szerokości i grubości oraz innych specyficznych cechach – na indywidualne zamówienie. W ofercie mamy przede wszystkim najczęściej wykorzystywane warianty, a więc w kolorze biało-czerwonym oraz żółto-czarnym.

Z nadrukiem

Proponowana przez nas taśma ostrzegawcza z nadrukiem może mieć dowolną kolorystykę i być opatrzona każdego rodzaju napisem lub rysunkiem. Wykonujemy ją według projektu ustalonego z klientem. Takie taśmy doskonale sprawdzą się przy oznaczaniu terenu, gdzie mają miejsce różnorakie imprezy masowe – np. koncerty, zawody sportowe czy uroczystości państwowe. Korzystają z nich służby porządkowe, ale także firmy będące np. sponsorami danego wydarzenia. Taśma może zatem pełnić dwie funkcje – nie tylko ostrzegawczą, ale także reklamową.

Biało-czerwona

Kolejny produkt, który znajduje się w naszej ofercie, to taśma ostrzegawcza biało czerwona. Jest ona stosowana przede wszystkim do odgradzania terenu, na który nie powinny wchodzić osoby niepowołane. To właśnie nią oznacza się np. miejsca robót publicznych lub obszaru, nad którym wykonywane są prace na wysokościach (np. podczas odśnieżania dachów). Wykonana jest z materiału odpornego na czynniki zewnętrzne.

Żółto-czarna

Z kolei dostarczana przez nas taśma czarno-żółta znajduje zastosowanie przede wszystkim w zakładach produkcyjnych. Firmy oznaczają nią ciągi komunikacyjne, stopnie i podesty, a także miejsca zagrażające bezpieczeństwu ludzi – np. w pobliżu pracujących maszyn albo obiektów o ostrych krawędziach. Ze względu na kolorystykę będzie widoczna ze znacznej odległości, dlatego skutecznie spełnia swoją funkcję ostrzegawczą.

rodzaje taśm ostrzegawczych

Wybierz wariant biodegradowalny

Standardowe taśmy ostrzegawcze wykonujemy z polietylenu. W naszej ofercie znajdziesz jednak też warianty w pełni ekologiczne – wykonane w innowacyjnej technologii BIO Gabo. Produkty te powstają na bazie surowców roślinnych, dlatego są biodegradowalne – ulegają naturalnemu rozkładowi w procesie kompostowania. Jeśli Twoja firma chce działać w duchu społecznej odpowiedzialności i realnie dbać o środowisko naturalne, wybierz nasze ekologiczne taśmy, które pod względem trwałości i estetyki nie różnią się niczym od swoich standardowych odpowiedników.

Zapraszamy do kontaktu!

Potrzebna Ci wysokiej jakości taśma ostrzegawcza biało-czerwona, czarno-żółta lub z nadrukiem? Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci pełną ofertę takich produktów i zaproponujemy korzystną wycenę. Możesz również zamówić bezpłatne próbki taśm, dzięki czemu przekonasz się o ich jakości jeszcze przed złożeniem zamówienia.