Zastawiasz się, czy niektóre worki foliowe rzeczywiście mogą być ekologiczne? Jako ich producent zapewniamy Cię, że tak! Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii BioGabo dostarczamy licznym kontrahentom opakowania, które są przyjazne dla środowiska naturalnego. Mówiąc najprościej, są to torby z folii biodegradowalnej. Dowiedz się, co to oznacza, dlaczego nasze produkty są eco-friendly, a także jakie rodzaje worków znajdziesz w naszej aktualnej ofercie.

Czym jest folia BioGabo?

Folia BioGabo to innowacyjny materiał powstający na bazie polimerów biodegradowalnych. W odróżnieniu od zwykłych polimerów są one produkowane z surowców roślinnych, np. z kukurydzy, skrobi ziemniaczanej lub trzciny cukrowej. Właśnie dlatego powstające z nich worki foliowe w odpowiednich warunkach i pod wpływem działania mikroorganizmów ulegają rozkładowi do dwutlenku węgla, wody i biomasy, a więc do substancji bezpiecznych dla środowiska. W przypadku naszych produktów taki rozkład następuje bardzo szybko. Rozpoczyna się tuż po wytworzeniu folii i w zależności od szeregu czynników może trwać przez 30, 60, 180 dni do ponad roku lub nieco dłużej. Dla porównania zwykła „foliówka” rozkłada się nawet 400 lat!

W Polsce produkcja worków foliowych na bazie polimerów biodegradowalnych wciąż jest rzadkością. Nasza firma stała się w tym zakresie pionierem i ma już duże doświadczenie w wytwarzaniu takich produktów. Co ważne, nasze ekologiczne folie posiadają certyfikaty międzynarodowe potwierdzające jakość i bezpieczeństwo tej technologii dla środowiska naturalnego. Otrzymaliśmy je m.in. od niemieckiego Instytutu Nadzoru Technicznego TÜV Rheinland oraz TÜV Austria.

Nowoczesna produkcja z myślą o środowisku

Produkowane w technologii BioGabo worki foliowe są przyjazne dla środowiska naturalnego ze względu na swoją biodegradowalność. Wynika to z nowoczesnej technologii produkcji, w której nie ma potrzeby dodawania syntetycznych komponentów, ponieważ wykorzystuje się naturalne surowce. Gdy wytworzona z nich folia po zużyciu trafi na śmietnik, jest automatycznie segregowana do grupy odpadów podlegających kompostowaniu. Może więc się potem rozłożyć w odpowiednich warunkach w podobny sposób, jak inne odpady organiczne.

Taki proces biodegradacji jest znacznie tańszy niż recykling standardowych produktów foliowych. Podczas produkcji worków BioGabo zużywa się też mniej energii elektrycznej niż przy wytwarzaniu standardowych wyrobów z polietylenu, co także ma pozytywny wpływ na środowisko. Warto również wiedzieć, że w trakcie całego cyklu życia produktów z polimerów biodegradowalnych, wytwarza się nawet dwa razy mniej szkodliwych gazów niż w przypadku tworzyw na bazie ropy naftowej.

Nowoczesna produkcja z myślą o środowisku

Ekologiczne worki foliowe – rodzaje

Seria ekologicznych worków foliowych BioGabo obejmuje szeroką gamę produktów, które mogą być wykorzystane w różnoraki sposób przez firmy produkcyjne, handlowe, czy kurierskie.

W ofercie mamy m.in.:

  • worki opakowaniowe z zakładkami lub bez – dostarczamy je w różnych rozmiarach – od niewielkiego formatu aż do bardzo dużych wariantów,
  • worki foliowe z nadrukiem – wykonujemy je na indywidualne zamówienie, tworząc na opakowaniach wysokiej jakości nadruki w formie różnych napisów, etykiet, czy rysunków nawiązujących do logo firmy,
  • worki z taśmą klejącą – są to tzw. foliopaki, które dostarczamy o dowolnych wymiarach i na życzenie także z nadrukiem,
  • worki foliowe z klapką – wykonane ze wzmocnionego i elastycznego materiału – doskonale nadają się do zabezpieczania wszelkiego rodzaju dokumentów.

Jako producent jesteśmy w stanie dostarczyć worki z folii BioGabo o niemalże każdych możliwych parametrach, jeśli chodzi o wymiary i grubość.

Sprawdź naszą pełną ofertę!

Na całym świecie dąży się do ograniczania zużycia standardowych opakowań plastikowych, ponieważ degradują one środowisko naturalne. Szacuje się, że corocznie przez zwykłe „foliówki” dryfujące w morzach i oceanach ginie nawet 100 tys. zwierząt. Biodegradowalne torby ze skrobi, wytwarzane przez markę Gabo, realnie pomagają chronić przyrodę, a wykorzystujące je firmy wzmacniają swój wizerunek w zakresie społecznej odpowiedzialności.

Jeśli zainteresowały Cię nasze worki opakowaniowe, koniecznie sprawdź ich pełną ofertę. Znajdziesz w niej także biodegradowalne torby z nadrukiem, ekologiczne foliówki koszulkowe, rękawy i taśmy z folii – w tym te ostrzegawcze z napisami. Skontaktuj się z nami i zamów bezpłatne próbki, aby przekonać się o wysokiej jakości naszych produktów.