Biodegradowalne reklamówki i torby foliowe – dlaczego warto w nie inwestować?

Produkowane przez nas biodegradowalne torby mają duże znaczenie w ramach globalnej walki o ochronę środowiska naturalnego, która koncentruje się m.in. na dążeniu do wyeliminowania plastikowych „foliówek”. Czas ich rozkładu w przyrodzie jest zdecydowanie zbyt długi. Na całym świecie zainteresowaniem cieszą się więc ich ekologiczne alternatywy – takie jak nasze reklamówki, które powstają nie z plastiku, ale z naturalnych surowców, np. ze skrobi. Sprawdź, dlaczego opakowania od firmy Gabo są bezpieczne dla środowiska i czy rzeczywiście warto w nie inwestować.

Produkcja toreb foliowych przyjazna środowisku – czy to możliwe?

Zwykłe reklamówki są produkowane są najczęściej z polietylenu, rozkładającego się w warunkach naturalnych nawet przez kilkaset lat. Jeśli więc w ciągu roku przeciętny Europejczyk zużywa około 200 foliówek, nietrudno sobie wyobrazić, jak ogromne ich ilości trafiają z czasem na wysypiska śmieci. Lekkie reklamówki są przenoszone przez wiatr do lasów, rzek i oceanów, gdzie mogą zostać zjedzone przez zwierzęta. Równolegle trzeba jednak zaznaczyć, że część firm z branży intensywnie pracuje nad rozwiązaniami mającymi znacznie ograniczyć ten problem.

Najlepszym przykładem są biodegradowalne torby BioGabo, które nasza firma produkuje na bazie naturalnych składników, takich jak skrobia ziemniaczana czy sacharoza. Taka folia ulega naturalnemu rozkładowi w procesie kompostowania – dokładnie tak, jak rozkładają się inne odpady organiczne. Całkowity rozkład naszych reklamówek trwa bardzo krótko. Zaczyna się tuż po wyprodukowaniu i może zająć 30, 60, 180 dni – do ponad roku lub dłużej. Zależy to od rodzaju kompostowni, warunków atmosferycznych, grubości samej folii i innych czynników. Plastikowe odpowiedniki potrzebują nawet kilkuset lat.

Firma Gabo to jeden z niewielu w Polsce producentów reklamówek biodegradowalnych, który może pochwalić się tak wysoką jakością wyrobów przyjaznych dla środowiska naturalnego. Jest ona potwierdzona certyfikatami prestiżowych ośrodków europejskich, m.in. niemieckiego Instytutu Nadzoru Technicznego TÜV Rheinland. 

Produkcja toreb foliowych przyjazna środowisku – czy to możliwe?

Reklamówki z nadrukiem – poznaj dostępne rodzaje

W Gabo proponujemy biodegradowalne reklamówki z nadrukiem, które sprawdzą się zarówno w dużych marketach, jak i w osiedlowych sklepikach. W zależności od rodzaju mogą być wykorzystywane jako zbiorcze siatki na zakupy, ale także jako torby na konkretne produkty, np. na odzież, kosmetyki, książki czy żywność.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

  • torby market – wyposażone są w wygodny uchwyt i mogą mieć różne rozmiary – od 16 x 20 cm do 100 x 80 cm, dlatego łatwo je dopasować do oferowanego asortymentu,
  • torby T-shirt – to ekologiczne wersje popularnych foliówek, które dostarczamy w różnych wymiarach: najmniejsze mają 18 cm szerokości i 40 cm wysokości, a największe 40 x 80 cm; to najpopularniejszy typ reklamówek z naszej oferty.

Oferta dopasowana do Twoich potrzeb

Ekologiczne reklamówki możesz u nas zamówić z dowolnym nadrukiem – w zależności od potrzeb, możemy na nich umieścić nazwę firmy, logo lub hasła reklamowe. Takie torby są tanią i skuteczną metodą na promocję marki. Dzięki temu, że są biodegradowalne, mogą wpływać na wizerunek firmy jako podmiotu aktywnie działającego na rzecz przyrody. Warto wyraźnie zaznaczyć, że według licznych badań Polacy coraz częściej zwracają uwagę na to, z czego są wykonane opakowania i nawet połowa konsumentów jest w stanie zapłacić więcej za ich wersje przyjazne środowisku naturalnemu.

Jeśli chcesz sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej świadomych klientów, skorzystaj z naszej oferty. Gabo to producent reklamówek mający wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu wszelkiego rodzaju toreb na potrzeby handlu. Rozbudowany park maszynowy oraz wyspecjalizowana kadra pozwalają nam realizować nawet najbardziej skomplikowane zlecenia. Nasze ekologiczne produkty cieszą się uznaniem nie tylko wśród klientów, ale także użytkowników.

Zamów bezpłatne próbki i działaj na rzecz ekologii 

Zainteresowały Cię biodegradowalne torby i reklamówki z logo? Dzięki nim zyskasz w oczach odbiorców swoich towarów i przyczynisz się do ochrony środowiska naturalnego oraz rozpowszechniania dobrych praktyk w branży. Skontaktuj się z nami i zamów bezpłatne próbki naszych produktów. Przekonaj się o ich jakości, a potem porozmawiaj z naszymi specjalistami, którzy zaoferują Ci rozwiązania dopasowane do potrzeb prowadzonego biznesu.