rękawy foliowe

Półrękaw i rękaw foliowy to praktyczne rodzaje opakowań, niezastąpione w wielu gałęziach przemysłu. W Gabo produkujemy je w kilku rodzajach – zarówno z bardzo wytrzymałej folii PE, jak i całkowicie biodegradowalnego materiału – w pełni bezpiecznego dla środowiska naturalnego. Poznaj zastosowanie rękawów foliowych oraz ich najpopularniejsze rodzaje dostarczane przez naszą firmę.

Główne zastosowania rękawów i półrękawów foliowych

Spośród różnych rodzajów opakowań półrękawy i rękawy foliowe wyróżniają się wyjątkowo szerokim zastosowaniem. Główna ich zaleta to sam materiał, z jakiego są wykonane – folia termokurczliwa jest lekka, ale bardzo wytrzymała i łatwo dopasowująca się do każdej zawartości. Co najważniejsze, chroni opakowane nią towary przed wilgocią, zabrudzeniem, a czasem także przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Zarówno rękaw, jak i półrękaw są dostarczane na wygodnym do obsługi tubusie. Oba rodzaje folii mogą służyć do produkcji worków i pakowania produktów powstających na miejscu (w danym zakładzie produkcyjnym lub w magazynie). Najczęściej wykorzystuje się je do zabezpieczania towarów na paletach oraz tworzenia opakowań zbiorczych na butelki, puszki, znicze, produkty z drewna i metalu, elementy budowlane, artykuły konfekcyjne, spożywcze, a także rozmaite wyroby sypkie.

Rękaw a półrękaw – co lepiej wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, co wybrać do pakowania: półrękaw czy rękaw foliowy, poznaj najpierw podstawowe różnice między nimi.

Do wykonania rękawa i półrękawa potrzebna jest folia – powstaje ona z granulatu polietylenowego dzięki połączeniu wysokiej temperatury oraz powietrza. Następnie nawijamy ją na tubus. Na życzenie klienta istnieje możliwość dodania koncentratu barwiącego, aby uzyskać pożądany kolor.

Na początku powstaje rękaw, którego nie rozcina się. Można jednak z niego stworzyć półrękaw – po rozcięciu z jednej strony. Oba warianty idzie kupić na kilogramy. Rękawy i półrękawy foliowe mogą być też wykorzystane do wykonania worków lub toreb – dzieje się to jednak na kolejnym etapie produkcyjnym.

Wybór odpowiedniej folii zależy zatem od indywidualnych potrzeb – głównie od rodzaju produktów, jakie mają być nią zabezpieczane.

Parametry techniczne, możliwości zadruku

Jako producent proponujemy rękaw foliowy do pakowania oraz półrękaw – wykonany z wysokiej jakości folii termokurczliwej, która może mieć grubość od 8 my do 300 my, a także różną szerokość – od 80 do 1300 mm (w wersji bez zakładek) oraz do 4500 mm (z zakładkami).

Możesz u nas zamówić także inne warianty, np.:

  • przezroczyste lub barwione na dowolny kolor,
  • wzbogacone o filtry UV,
  • o właściwościach antystatycznych.

Polecamy także folie z nadrukiem – na życzenie możemy na nich umieścić logo lub nazwę firmy albo oznaczenie rodzaju towarów, które będą nią opakowane. Mamy bardzo rozbudowane zaplecze produkcyjne, dlatego jesteśmy w stanie zaspokoić nawet bardzo złożone potrzeby naszych klientów – dostarczamy rękawy lub półrękawy o niestandardowych parametrach.

produkt w gabo

Rękawy foliowe przyjazne środowisku?

Choć przedsiębiorstwa wciąż bardzo wysoko cenią rękawy polietylenowe, coraz większym zainteresowaniem cieszą się ich ekologiczne odpowiedniki. Wynika to nie tylko z coraz surowszych zasad ochrony środowiska, ale także z rosnącego poczucia społecznej odpowiedzialności biznesu w tym zakresie. Na te potrzeby staramy się właśnie odpowiedzieć – produkujemy wysokiej jakości folie z biomasy, m.in. ze skrobi ziemniaczanej.

Nasza innowacyjna technologia BIO Gabo pozwala wytwarzać wszelkiego rodzaju opakowania, również rękawy i półrękawy – całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że mogą one podlegać procesowi kompostowania podobnie jak inne odpady organiczne. Pod względem wytrzymałości i zastosowania nie odbiegają w żadnym stopniu od standardowych wariantów, dlatego polecamy je firmom, gdzie dbałość o środowisko jest ważną częścią wyznawanych i przestrzeganych wartości.

Chcesz zamówić bezpłatne próbki?

Gabo to doświadczony producent, który rękawy foliowe dostarcza już od wielu lat. O zapewnianej przez nas jakości przekonało się wielu klientów. Wśród nich są zarówno małe, jak i duże zakłady produkcyjne działające w różnych branżach. Jeśli potrzebujesz solidnych i wytrzymałych opakowań z folii, poznaj naszą pełną ofertę produktów i zamów ich próbki, np.: rękawy foliowepółrękawy foliowe lub taśmy foliowe. Dostarczymy Ci je bezpłatnie pod wskazany adres, a w razie potrzeby także doradzimy, który wariant sprawdzi się najlepiej w Twojej firmie.