recykling toreb foliowych

Zastanawiasz się, czy produkcja opakowań foliowych może być bezpieczna dla środowiska naturalnego? Jak najbardziej! Najlepszym na to dowodem jest działalność naszej firmy. W Gabo nie tylko prowadzimy recykling reklamówek i własnych odpadów produkcyjnych, ale także wytwarzamy biodegradowalne torby i folie, które w żaden sposób nie szkodzą naturze. Sprawdź, na czym polegają opracowane przez nas innowacje i dlaczego współpraca z Gabo zwyczajnie się opłaca!

Recykling odpadów foliowych jako część naszej oferty

Specjalnością firmy Gabo jest produkcja opakowań foliowych. Nasz zakład znajduje się niedaleko Białegostoku, a więc na terenie o wyjątkowych walorach przyrodniczych, który nazwano Zielonymi Płucami Polski. Właśnie dlatego jednym z naszych priorytetów stały się działania wspierające ochronę środowiska naturalnego.

Do najważniejszych z nich należą:

  • recykling reklamówek oraz własnych odpadów produkcyjnych i przetwarzanie ich na surowiec do produkcji nowych toreb i worków foliowych,
  • wytwarzanie ekologicznej folii biodegradowalnej.

Choć w naszej ofercie ważne miejsce stanowi folia ekologiczna, wytwarzamy także standardowe opakowania z tworzyw sztucznych. Robimy to jednak w taki sposób, aby cały proces był jak najbardziej bezpieczny dla środowiska.

Jak wygląda proces przetwarzania folii w firmie Gabo?

Proces wytwarzania folii w naszym zakładzie w dużej mierze opiera się na przetwarzaniu odpadów. Nowe opakowania wytwarzane są ze starych, zużytych reklamówek lub fragmentów folii pozostałych po procesie produkcji.

W pierwszej kolejności zbieramy odpady foliowe z różnych źródeł, a także gromadzimy własne. Są one następnie segregowane według rodzaju oraz koloru. Kolejnym etapem jest ich przetwarzanie, czyli:

  • mielenie w celu uzyskania aglomeratu,
  • regranulacja.

Dopiero regranulat powstały w wyniku powyższego procesu staje się surowcem do produkcji różnego rodzaju folii polietylenowej – np. typu HD czy LD. Wytwarzamy ją w specjalistycznych maszynach, gdzie materiał pozyskany z odpadów jest poddawany działaniu wysokiej temperatury i powietrza, a następnie wytłaczany.

Wytwarzanie toreb i worków foliowych a odpady produkcyjne

Warto zwrócić uwagę, że w Gabo niezwykle istotną rolę odgrywa pełne zagospodarowanie odpadów produkcyjnych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii mogliśmy opracować taki proces wytwarzania toreb i worków foliowych, by wykorzystywać do tego 100% powstających w naszym zakładzie resztek tworzyw sztucznych. Wszystkie „skrawki” są ponownie wykorzystywane. Dopracowaliśmy recykling do perfekcji, dzięki czemu nie przyczyniamy się do zaśmiecania i zatruwania środowiska naturalnego. Równolegle zmniejszamy koszty produkcji.

Korzyści dla kontrahentów

Prowadzony recykling reklamówek i odpadów foliowych pozwala nam dbać o środowisko naturalne, a przy okazji także spełniać oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Coraz więcej zamawiających docenia nasze proekologiczne działania, które odpowiadają światowym trendom zmierzającym do ograniczania odkładania się w przyrodzie tworzyw sztucznych.

Współpracujący z nami kontrahenci mogą także liczyć na konkretne korzyści finansowe, ponieważ przekazując nam swoje odpady, są zwolnieni z tzw. opłaty produktowej. Obowiązuje ona wszystkie firmy, które wprowadzają na rynek artykuły w opakowaniach foliowych, lecz nie zapewniają ich odzysku i recyklingu. Przedsiębiorcy mogą to zrobić w naszej firmie i otrzymać „Kartę przekazania odpadów”, która zwalnia z powyższej opłaty.

Poznaj produkty z linii BIO Gabo

Ofertę naszej firmy wyróżnia także innowacyjna linia produktów BIO Gabo, czyli opakowań wytwarzanych z naturalnych surowców na bazie skrobi i sacharozy. Powstająca w tej technologii folia ekologiczna jest całkowicie biodegradowalna, a więc rozkłada się o wiele szybciej niż zwykłe produkty foliowe – pozostawia po sobie w środowisku naturalnym wyłącznie bezpieczne substancje, czyli wodę, dwutlenek węgla oraz biomasę.

Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej!

Już wiesz, że Gabo to producent ekologicznych opakowań foliowych, który dodatkowo dba o środowisko naturalne poprzez nowoczesny system wykorzystywania odpadów. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak produkujemy nasze torby poprzez recykling? Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci szczegóły naszej oferty oraz zaproponujemy najlepsze produkty dla Twojej firmy.